Türkiye’de bulunan en güzel balayı otelleri

Phuket’te gezilecek yerler hakkında bilinmeyenler
6 Mart 2020
Doğu Ekspresinde vagon çeşitleri ve özellikleri
11 Nisan 2020

Türkiye’de bulunan en güzel balayı otelleri

Ömrümüzün en yoğun ve heyecanlı olduğumuz dönemlerin başında hiç şüphesiz düğün hazırlıkları yaptığımız dönem geliyor. Düğün öncesi süreçse gerginliğin hakim olduğu, yorgunluktan öldüğümüz ama bir o kadar da heyecanlı geçiyor. Balayı oteli belirlemekse düzen hazırlıklarının en keyifli ve zor sürecini belirlemek oluyor. Uzun bir düğün sürecinin en keyifli anlarını yaşayacağınız ve yorgunluğunuza atacağınız yer kuşku yok ki balayınız olacak. Seçtiğiniz balayı otelinizin hem romantik hem de güzel olması gerekiyor. Sizin için en romantik ve en güzel balayı otellerini belirledik.

Türkiye’de yer alan en romantik balayı otelleri genellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında bulunuyor. Ege Bölgesi; denize kıyısı olan şehirleriyle, muhteşem koylarıyla ve samimi ortamıyla çiftlerin sıklıkla tercih ettiği bir yerler arasında bulunuyor. Ege kıyıları, bu yüzden balayı için önerilen tatil beldelerinin başında. Bölgede balayı otelleri de çiftler tarafından tercih ediliyor. En popüler tatil beldelerinden biri de Akdeniz… Ilıman iklimi nedeniyle balayı için çiftler sıklıkla bu bölgeye de gidiyor. Her sene çok sayıda yerli ve yabancı balayı çiftini Akdeniz balayı otelleri ağırlıyor.

Her ne kadar balayı çiftler için oldukça eşsiz olsa da balayı otel seçiminde bütçenize dikkat etmelisiniz. Balayı otelinizin dinlendirici ve kalabalıktan uzak bir konumda yer almalı. Balayı otelinin kendine ait bir yüzme havuzu olmalı. Ayrıca balayı otelinin lokasyonu denize ve merkezi noktalara yakın olmalı. Balayınızda hiçbir sorunla karşılaşmamanız için otelin konforlu ve temiz olmasına dikkat edin. Otelde sizin için özel yemeklerin bulunduğu, farklı lezzetleri tadabileceğiniz restoranları da yer almalı.

Çeşme, Side, Patara, Ölüdeniz, Marmaris, Olimpos Çıralı, Kaş, Bodrum, Kemer ve Kalem Adası gibi tatil bölgelerinde tüm bu özelliklere sahip romantik balayı otelleri bulunuyor. Fiyat aralıkları da her kesime uygun olarak düzenlenmiş balayı otellerinin… Siz de bütçenize ve zevkinize uygun bir balayı oteli tercih edebilirsiniz.

Eğer deniz kenarı yerine daha çok antik kent ve tarihi yerlere yakın, doğa ile baş başa bir balayı planlıyorsanız Göreme, Kapadokya, Ürgüp, Efes Meryemana, Kaz Dağları, Doğu Karadeniz gibi beldeleri tercih edebilirsiniz. Zevkinize ve bütçenize göre çok sayıda romantik balayı oteli bulabilirsiniz. Şimdiden bolca dinlenip düğün yorgunluğunuzu atabileceğiniz, keyifli bir balayı tatili dileriz…

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir