Kişiye özel konaklama alternatifi

Workaway’de gezmeye vaktim oluyor mu?
24 Ağustos 2020

Kişiye özel konaklama alternatifi

Günümüzde birçok insan balayını, düğün kutlamalarının büyük finali olarak planlıyor. Günlük hayatın stresinden ve temposundan uzak, yeni çiftlerin birlikte zaman geçirmek ve birlikte zaman geçirmenin keyfini çıkarmak için değerlendirilen balayı süreci, evlilik müessesinin de ilk adımı kabul ediliyor. Elbette ki, kişilerin tercihine göre farklılık gösterse de balayı süreci; birlikte dünyayı keşfetmek, macera yaşamak veya sadece dinlenmek, rahatlamak için bir fırsat olabilir.
Son yıllarda yeni evli çiftler böylesine güzel anları yaşamak için planladıkları yerde ve elbette bütçelerine uygun olarak ‘balayı villası’ kiralamaya başladı.

Çiftler balayı gibi özel bir anı planlarken, özellikle de bir kiralık bir villa ararken özellikle bu deneyimin eşsiz olmasını ve her şeyin kusursuz olmasını istiyor. Bu özel anda yeni evli çiftlerin bekledikleri sadece bir villada keyifli zaman geçirmek değil. Aynı zamanda kendilerini özel hissedecekleri ekstra kalite, konfor ve benzersiz bir tatil olanağı sunacak olan balayı villasını seçmektir. Balayı çiftleri için hazırlanan seçkin ve romantik villa kiralama portföylerini siz de değerlendirebilirsiniz. Bu alanda hizmet veren birbirinden elit ve konforlu balayı villası seçeneği sunan alternatiflere göz atabilirsiniz.

Tatil; birçok insan için dinlenmek, gezmek, eğlenmek ve yeni yerler görmek amaçlı yapılan uzun veya kısa süreli çalışmaya ara verilen zaman dilimi olarak tanımlanmaktadır. 80’ler sonrasında başlayan tatil köyü furyası daha sonrasında ultra her şey dahil sistemi Türkiye’nin en sevilen konsept tatil modellerinden biri oldu. Bu tip konaklama seçeneklerinde sınırsız yeme-içmeden sınırsız eğlenceye kadar müşterilere birçok seçenek sunan firmalar bulunmaktadır. Günümüzde tatilcilerin artık kitleler halinde vakit geçirmekten sıkılması ve tatilde tüm zamanlarını aynı yerde geçirmek istememeleri farklı tatil seçeneklerini de beraberinde getirdi. Yerli ve yabancı turistler tatil köyü gibi uzun zaman popülaritesini koruyan bu anlayışlarını yavaş yavaş değiştirmeye başladı. Söz konusu tatil anlayışı; doğanın ortasındaki kamplarda çadır kurmak, ıssız dağ evlerinde temiz havanın keyfini çıkarmak gibi birçok seçeneği yarattı. Öyle ki eğer vaktinizi karada geçirmek istemiyorsanız dünyanın bir ucundan bir ucuna seyahat eden yüzen otel hizmeti sunan firmalar ortaya çıktı. Alternatif tatil seçenekleri, bireylerin bir tatilden beklentilerini karşılayabilecekleri birden fazla opsiyonlar sunabilir hale geldi. Artık ister meditasyon ve yoganın başrolde olduğu ister yeni lezzetler tatmanın ön planda olduğu temalı konseptlerle kendi tatil seçeneğinizi kendiniz yaratabilir hatta planlayabilirsiniz.

Balayı villaları ile ortaya çıkan daha genelde aileniz ve sevdiklerinizle gönül rahatlığıyla tatil yapabileceğiniz bu tatil villaları ve evlerinde özel havuzlarda yüzülebilir, saklı teraslarında sadece size özel alanlarda keyifle güneşlenebilirsiniz. Yine sabahları gözlerden uzak bahçelerde kahve keyfi yapılabilirsiniz. Kış mevsiminde çıtır çıtır yanan şöminenin başında romantik anlar yaşayabilirsiniz. Zevke göre hem modern dokunuşlara hem de doğaya uyumlu müstakil evlerde konaklayabilirsiniz. Daha çok Güney Ege ve Akdeniz’in sessiz sakin tatil beldelerinde bulunan bu villa seçeneklerini çiftler kadar ailelerin de tercihleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir