Ev veya Villa Kiralarak Tatilini Ev Konforunda Yaşayabilirsin

Workaway’de gezmeye vaktim oluyor mu?
24 Ağustos 2020

Ev veya Villa Kiralarak Tatilini Ev Konforunda Yaşayabilirsin

Bodrum’da Yükselen Trend: Villa Kiralama

Ege Bölgesi’nde yer alan Bodrumda şu sıralar yükselen bir trendden söz edebiliriz. Türkiye’nin başlıca tatil bölgelerinden olan Bodrum, rengarenk begonvilleri, bembeyaz kendine has evleri, masmavi koyları, muhteşem coğrafyasıyla ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatıyor. Gümbet, Türkbükü, Bitez, Gümüşlük, Yalıkava ve Turgutreis gibi tatil beldeleriyle Bodrum bir tatilden çok daha fazlasını vadediyor.

Antik çağlara kadar uzanan bir tarihe sahip Bodrum, adını, Bodrum Kalesi’nden alıyor. St.Peter Kalesi olarak da bilinen Bodrum Kalesi, Hristiyanlığın önemli önderi Aziz Petrus’a adanarak inşa edilmiş. Aziz Petrus’a adanan şehit ilk başlarda Petrium olarak anılmış. Sonrasında bu isim Podrum’a dönüşmüş ve ilerleyen zamanlarda da son hali olan “Bodrum” haline ulaşmış. Dünyanın yedi harikasından biri olan “Mausoleum Halikarnassos”a da ev sahipliği yapan Bodrum sadece yerli değil birçok yabancı turisti de ağırlıyor ve dünya çapında bir üne sahip. Bu güzide tatil bölgesini en çok ziyaret eden turistler de İngiliz ve Hollandalılar.

Her yıl turist akınına uğrayan Bodrum’un yükselen trendi de bu aralar villa kiralama. Çok fazla insanın bilmediği villa kiralama Bodrumluların ve Bodrum gezginlerinin sıklıkla tercih ettiği bir yöntem. Yıllar boyunca sürdürdüğümüz otelde tatil yapma geleneğini alt üst edecek bu yeni trend sayesinde özgürlüğün ne demek olduğunu anlayabilirsiniz. Her ne kadar uzun yıllar boyu tatillerimizi otel lüksüyle geçirdiğimiz doğru. Ancak bu yeni yükselen trendle birlikte değeri milyonları aşan villalarda konaklama şansına sahip olabilirsin. Bu lüks villaların sadece sana ait olan özel havuzlarında özgürce yüzüp güneşlenebilir yine sadece sana özel bahçesinde tatilinin keyfini çıkarabilirsin. Otellerde olduğu gibi tek bir odada konaklamak zorunda değilsin. Doğa ve manzarayı da yanına alıp huzuru ve gerçekten dinlenmeyi yaşayabilirsin.

Yurt dışında da büyük bir hızla devam eden ev kiralama sistemiyle beğendiğiniz evi, ev sahibi ya da aracı ile görüşerek kiralama olanağı sunar. Yaz sezonunda çok fazla talep gördüğü için günlük kiralamaya genelde kapalı olan villalar haftalık ya da aylık kiralama opsiyonlarına sahiptir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir