Abant’ta bulunan oteller

Workaway’de gezmeye vaktim oluyor mu?
24 Ağustos 2020

Abant’ta bulunan oteller

Dünya çapında bir üne sahip olan tatlı su gölü Abant, dört mevsim farklı güzellikleriyle gezginleri büyülemeyi başarıyor. Baharda yeşilin tüm tonlarına ev sahipliği yapan bu eşsiz göl, kış mevsiminde de manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Dört mevsimde de ayrı bir güzelliği içinde barındıran Abant ziyaretiniz için asla pişman olmayacağınızı biliyoruz. Yılın her ayı hizmete açık olan Abant tesisleri sayesinde bu güzelliklere yakından tanıklık edebilirsiniz. Abant tesislerinin bazıları göl kenarında bulunurken bazıları da ilçenin merkezinde yer alıyor. Ancak yörenin harika doğasıyla iç içe kurulmuş Abant butik otelleri de yok değil. Keyifli ve doğayla baş başa kalacağınız Abant’ta bir tatil planlıyorsanız Abant otellerinin fiyatlarının uygun fiyatlı olduğunu belirtelim. Otellerin dışında Abant’ta konaklayabileceğiniz pansiyonlar da var. Abant pansiyonları da tatilcilere, doğayla iç içe harika bir manzara ve tatil imkânı vadediyor. Abant otel ve pansiyonlarının tümü, tatilcilerin isteklerini karşılayacak düzeyde… İşletmecilerin ilgisi ve güler yüzü, Abant’ın muhteşem doğasıyla birleşince unutulmaz bir tatil de kaçınılmaz oluyor.

Doyumsuz manzaraların, sonbaharın her tonunun görülebileceği bir masal diyarı olan Abant’ta sonbaharın en güzel renklerinin bin bir çeşidiyle karşılaşacaksınız. Gölcük ve Yedigöller gibi Abant da sonbaharın gerçek anlamda yakıştığı ender yerlerden biri… Milli Park statüsü içerisinde yer alan Abant Gölü aynı zamanda bir kraker gölü. Yani kaynak sularından oluşmuş ve nadir özelliklere sahip olan nilüferlerle örtülü. Abant alası da sadece burada bulunuyor. Su samurlarını görebilmek için sabah güneş doğmadan yuvalarının olduğu yerlere gitmelisiniz. İki saatlik yürüyüşle gölün tüm noktalarını görebileceğiniz Abant Gölü’nün çevresi yaklaşık 7 kilometreden oluşuyor. Yürümek istemeyenler için bisiklet ya da fayton seçenekleri de mevcut.

Abant’ta nerede kalınır? Abant’ta ne yenir?

Hafta sonları Abant Gölü’nü ziyaret etmek ve konaklamak istiyorsanız yer bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle rezervasyonunuzu daha önceden yapmayı unutmayın. Göl kenarında ikisi beş yıldızlı otel ve biri köşk olmak üzere toplam üç otel bulunuyor. Abant Dört Mevsim Konağı ve Büyük Otel konaklamak için tercih edilebilir. Göl yolu üzerindeki Gökdere Restoran’da şahane bir kahvaltıyla güne başlayabilirsiniz. Kahvaltının lezzetinden her şeyin doğal ürünlerden yapıldığını anlayabilirsiniz. Öğle yemeğinizde Abant’a özel bir lezzet olan Abant alabalığını yiyebilirsiniz.

Kamp severler hadi Yedigöller’e!

Yedigöller Milli Parkı kamp severlerin uğrak mekanları arasında yer alıyor. Park, Abant’a yaklaşık 30 km mesafede bulunuyor. Ayrıca Örmeci Yaylası, Sinekli Yaylası ve yine bir doğa harikası Samandere Şelalesi, Güzeldere Şelalesi de Abant’ta görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Öğle yemeği ve kahve molasından sonra göl kıyısında bulunan deniz bisikletlerinden ya da sandallardan birini kiralayabilirsiniz.

Yeşille mavinin buluştuğu, dağların zirvelerinden yayılan sisin oluşturduğu muhteşem manzarayı izlemeye doyamayacaksınız. Doğada zaman geçirmek, temiz havayı ciğerlerinize çekmek sizi sakinleştirip daha sağlıklı yapacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir